MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ  ( Siparişinizi Tamamlarken okuyup Onaylanan Sözleşmedir ) 
 
MADDE 1- TARAFLAR
 
1.1- SATICI:
 
Ünvanı         : Roza Hediyelik Ürünler -fatih KURUCU
Adresi          : Çarşı mahalle Dülger Baki 1. Sokak no:3 anlatan meydanı arkası Yalvaç / ISPARTA
Telefon        : 0 246 441 4272
Fax               : 0 246 441 5410
Web Adresi : www.rozacenter.com
E-mail          : [email protected]
 
1.2- ALICI:
 
Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi:
Telefon:
E-mail:
Tc No:
 
MADDE 2- KONU
 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.rozacenter.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
 
Tarih: 
 
Ürün Adı                                                                             Adet                                                            Toplam Fiyatı
 
KDV Tutarı :                                                                                                                 
 
Kargo Tutarı :
 
 
Genel Toplam :
Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme Şekli : Kredi Kartı / Havale-Eft
Teslimat Adresi :
Fatura Adresi:
Toplam Ödenecek Tutar:
 
Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, www.rozacenter.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
 4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
 4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
 4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
 4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.9 - SATICI iş bu sözleşmenin başında bahsedilen yazışma adresinin geçerli tebligat adresi olduğunu ve bu adrese yöneltilecek tüm tebligatların geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
4.10 - ALICI, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında ikamet etmekte veya ürünün teslim edileceği adres Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında ise yönetmelik ve ilgili yasal düzenlemeleri uyarınca tahakkük ettireceği gümrük vergisi, harç ve sair her türlü mali yükümlülüğün kendisine ait olacağını;ürünün teslim edilebilmesi için talep olunacak tüm ödemeleri derhal ve aynen getireceğini kabul ve beyan eder.
 
MADDE 5- CAYMA HAKKI ALICI
 
sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
 
SATIŞ TEMSİLCİLERİMİZ VE TOPTAN ALIM VE İADE ŞARTLARI
 
Satış Temsilci Sözleşmesi

 

Kural ve şartlar

Roza Gül Ürünleri, alışveriş sitesi olan www.rozacenter.com üzerinden online olarak satın alacağınız ürünlerde Mesafeli satış sözleşmesi dışında satış temsilcimiz olmanız için bazı kural ve şartlar bulunmaktadır.
 
1- Temsilci olarak ve Temsilci fiyatlarıyla www.rozacenter.com web sitesinden ilk alışverişiniz 750 tl ve üzerinde en az 10 çeşit ürün olmalıdır.
 
2- 750 tl ve üzeri ilk alışverişinizden sonra ki alışverişleriniz 2 ay içinde olmak şartıyla fiyat ve miktar gözetilmeyecektir.
Örneğin:750 tl ve üzeri ilk alışverişinizden 1 ay sonra 100 tl tutarında ürünü temsilci müşteri fiyatıyla alabilirsiniz.
 
3- Her alışverişiniz 2 aylık periyotlar içinde olmalıdır. İki alışveriş arası 2 ayı geçmesi durumunda tekrar 750 tl ve üzerinde en az 10 çeşit ürün almanız gerekmektedir.
 
4- Alışverişleriniz 2 aylık periyot kurallarına uygun olsa bile ürün alımlarınızın satış amaçlı olmadığı anlaşılması durumunda Satış Temsilciliğiniz iptal edilir.
 
5- Sitedeki kampanya ve hediyeler normal satış fiyatından alışveriş yapan müşteriler için geçerli olacaktır.
  
6- Ürünlerin iade durumları mesafeli satış sözleşmesindeki iade kural ve şartlarından farklı olarak temsilcilere özel SATICI İle TEMSİLCİ menfaatleri gözetilerek
şu şekilde olacaktır.
 

a- Satış Temsilcilerimizin hangi ürünün ne kadar satılacağı hakkında satış tecrübeleri olmadığını gözeterek ürünlerin ambalajlarının açılmış, herhangi bir tahribata uğramamış şekilde ve tekrar satışını engellemeyecek durumda olması şartıyla ürünlerin size ulaştığı tarihden sonraki  60 gün içinde satılmaması durumunda bizimle irtibata geçerek Kargo Ücreti Satış Temsilcisi Tarafından Ödenerek farklı bir ürünle değişimi yada nakit olarak iadesi gerçekleştirilecektir. Form sayfasında banka hesap bilgileri istenmesi bu yüzdendir.

 
b- Lokum gibi son tüketim tarihi geçmediği halde tazeliği kısa süren ürünlerde alışverişiniz deki lokum miktarının yarısı iade olarak kabul edilir.Kargo Ücreti Satış Temsilcisi Tarafından Ödenir.
 
7- Bu sözleşmedeki kural ve şartları değiştirme hakkı SATICI ya aittir. Her hangi bir değişiklik durumunda satış Temsilcilerimize E-posta ve sms yoluyla bilgi verilecektir.
 
 
MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
 
Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
 
-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Telefon kontör siparişleri
 
MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır İşbu sözleşme SATICI tarafından ALICI'ya E-Mail yolu ile ulaştırılır.
 
Alıcı 4822 sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve esasları Hakkında Yönetmeliğin 5 ve 6.maddeleri gereğince Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhut ve beyan eder.
 
Sözleşmenin Düzenleme Tarihi: .. / .. / ....
 
        SATICI                                                                                             ALICI  
 

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR